Jump to content

Photo

Silc00n ile yaptığımız röportaj / TR4 - VizigoT

46 replies to this topic

#1 VizigoT

VizigoT

֍LMS֍

• Members
  • PipPipPip
  • 630 posts
  • LocationAnkara
  • Takim:Last Man Standing
  • Oyun Dünyasi:TR4
  • Karakter:VizigoT

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 08:33 ÖÖ

7vXMEv.jpg

Silc00n TR2, TR4 ve TR6 Serverlarında oynamaktadır.

VizigoT : Merhaba, Röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için teşekkürler. Kendinizden kısaca bahseder misiniz ?

Silc00n : Röportaj için bende teşekkür ederim. Adım Murat 24 yaşındayım. Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum.

VizigoT : Klasik bir soru ile devam edelim Murat bey, Oyuna ne zaman ve nasıl başladınız ?

Silc00n : Yaklaşık 3 sene olmuştur. İlk başladığımda 2 tane sunucu vardı TR1 ve TR2 bu yüzden daha yeni olan TR2 ye başladım. 60 70 seviyelerde çok fazla hata yaptığımı fark ettim. Silip baştan açtım. Şuanda hâlâ aynı hesaptan devam ediyorum.

VizigoT : Forum yönetim ekibine katılmayı hiç düşündünüz mü?

Silc00n : Hayır, kesinlikle düşünmedim. Okuldan ve oyundan artan vakitlerimi ders çalışmaya ve gerçek hayattaki uğraşlarla doldurmaya çalışıyorum.

VizigoT : Hero Zero oyunu size neler kazandırdı/kaybettirdi ?

Silc00n : Hero Zero oyunu çok iyi arkadaşlar dostlar kazandırdı. Klasik olarak zaman kaybettirdi ama hayat kısa o zaman bir şekilde veya başka bir oyunla kaybolacaktı zaten onun için pek bir şey kaybettirdi diyemeyeceğim.

VizigoT : Hero Zero’da bir gününüz nasıl geçiyor,oyuna girdiğiniz andan itibaren neler yapıyorsunuz?

Silc00n : Görevleri deneyime harcarken aynı zamanda çoklu görev ile eğitimleri bitirip ertesi güne kadar çalışmaya veriyorum. Özel görevler düellolar fırsat buldukça yapıyorum. Eventler dışında kötü adamlarla pek ilgilenmiyorum. Ödüllerini beğenmiyorum (Harcanan zaman başına deneyim olarak)

VizigoT : Peki oyunda ilham aldığınız birisi var mı?

Silc00n : Benim ilham aldıklarımın geneli oyunu bıraktı.
Matrix79 (sildi) ve KurnazAga (Sadece hesabı silinmesin diye giriyor)
Ama aktif olarak oynayan s1 sunucusunda 2 tane ilham kaynağım var.
DrArroganto, tinii

VizigoT : Oyunun eksileri veya artıları neler? Oyuna gelmesini istediğiniz bir öneriniz var mı?

Silc00n : Oyunun en sevdiğim kısmı oynarken Video izleyebilmek, başka şeylerle ilgilenebilmek ve hatta ders bile çalışabilmek. Bu yüzden şuan ki uzun görevli sürüm beni en çok sevindiren güncelleme oldu.
Oyuna gelen yenilikler eksilerini kapatıyor ama şuanda son sunucu TR6 hariç kalan tüm sunucularda oynayan sayısı çok az ve gün geçtikçe azalıyor.
Diğer oyunlarda bunun kesin ve net çözümü sunucu birleşimi bu oyunda da “Teknik Nedenler”in bir an önce halledilip birleşime gitmesi gerekiyor. Şimdiden Haftada bir kere giren sayısı 369 her hafta bu sayı daha da azalıyor. Bir şeyler yapılmazsa ölen sunucular artık çürüyüp kokmaya başlayacak. 

VizigoT : Biliyorsunuz ki her zaman sorulardan biri olan ‘’Eğitim mi yoksa Deneyim mi?’’ konusundaki sizin düşünceniz nelerdir? Sizce bir oyuncu oyunda eğitim mi yapmalı yoksa deneyim kazanıp seviyemi geliştirmeli?

Silc00n : Oyunda yüksek hedefleriniz varsa mutlaka %50 görev destekleyici ile görevleri yapmalısınız. Çoklu görev sayesinde aynı anda eğitim yaparak karakterinizi çok daha hızlı geliştirebilirsiniz. 99 donut pahalı gelebilir ama oyun bu konuda çok cömert her yerden donut geliyor idareli kullanıp alabilirsiniz. 250 seviyeden önce enerjileri kesinlikle deneyim için kullanın faydasını mutlaka görürsünüz. Seçim yapmak zorunda kalırsanız 250 seviye altı için deneyim 250 seviye üstü için eğitim seçebilirsiniz.

VizigoT : "Silc00n" isminin anlamı nedir ? Neden o ismi tercih ettiniz ?

Silc00n : Uygun ve özgün bir isim bulmam gerekiyordu. Araştırırken bir pokemon ismi olan “SilcOOn” ismi hoşuma gitti. “OO”ları kabul etmeyince “00” kullandım ve “Silc00n” olarak başladım.

VizigoT : Gerçekten deneyimli bir oyuncusunuz. Kısa süre önce rekorlar konumuzda 1 milyar para biriktirdiğinizin resmini attınız. 1 milyar para biriktirmek ne kadar zamanınızı aldı ? Böyle bir parayı biriktirmeye neden ihtiyaç duydunuz ve son olarak o parayı ne yapacaksınız ?

Silc00n : Bu öncelikle sabır işi o para devamlı gözünüzün önünde duruyor. Beni harca diye bağırıyor ama ben harcamıyorum. Youtube’da videolu olarak bastığım 15m ve sonrasında 100m harcama videolarım var. Rekorun tarihinden o videonun tarihini çıkarınca 524 gün yapıyor. 15m harcama görevi son olmasına rağmen yeni gelen 100m görevi beni teşvik eden şey oldu. Yakında 1 milyar veya 2 milyar geleceğini düşündüğüm için başladım görevi gelince harcayacağım şuan harcarsam gelince sayıyor ama 2 milyarda gelebilir onun için harcamıyorum.

VizigoT : TR2 - TR4 - TR6 Sunucularında en yüksek seviyeli oyuncu ünvanına sahipsiniz. 3 sunucuda deneyim kasmak gerçekten zor olsa gerek, deneyim kasmamayı düşündüğünüz oldu mu ?

Silc00n : Ben bu oyunun mantığını eğitim aksatmadan deneyim kasmak olarak düşünüyorum. Görevlerde sarı kısım beni ilgilendirmez oralara pek bakmam. Enerji başına deneyim hesaplar veya acelem varsa sezgi ile kasarım. Ama kahramanlık sezgisinin biraz geliştirilmeye ihtiyacı var. Süreyi görev aktifken hesaplaması lazım çünkü 1 saat müsait olamayız diye almaya korkuyoruz ve bazen beklenmedik oyun kesintileri veya saat başında gelmeyen kötüler sezgiyi hep boşa harcatıyor.

VizigoT : Gücünüzü her zaman düşük kullanıyorsunuz, Yeni başlayan oyuncularımız için gücünüzü niçin düşük kullandığınızı avantajlarını/dezavantajlarını bize biraz anlatabilir misiniz ?

Silc00n : Görev kasarken düşük güç daha uzun dövüş süresi demektir. Daha uzun dövüş süresi boyunca petinizde bulunan Skillerin çalışma ihtimali kat kat artacaktır. Ve kazanma oranınız %100 lere kadar çıkar. Ama düellolar için dezavantajlıdır. En iyi ve en kolay ayarlanabilen Düello için stat ayarı Hasar(Güç+Silah Hasarı+Mermi)=Day=Beyin=Sezgi dir. Zaten bunu çoğukluk biliyor uyguluyor.

VizigoT : Nasıl bir pet (yardımcı) kullanmalıyız ?

Silc00n : Güzel bir pet için gereken tek şey rasgele petler ve donut
Öncelikle,
Güzel Görev ve Düello peti nasıl olur. Güzellik sırası ile yazılı skiller.

1. Yetenekler "Siyah Buz","Sürat Yüzgeci","Kafa Atar","Sürekli Çamursu Damlama","Sürekli Damlama"
2. Yetenekler "Koruyucu Çiviler","Penaltıcı","Sert Kabuk","Kartal Gözü","Fedai"
3. Yetenekler "Çığ","Alerjik Reaksiyon","İki Birden İyidir","Kefeni Yırtmak","Hakuna Matata"

Böyle yeteneklerin her hangi ikisine sahip olan bir pet buluyoruz.
Örnek olarak;
"Sürekli Damlama" "Dört Göz" "Kefeni Yırtmak"
Not:Bu petin ne zaman geldiğinin önemi yok kaç stat verdiğinin önemi yoktur. Sadece verdiği yeteneklerin 2 si güzel olmalı
Sonra bir tanede bu yeteneklerden kalan yeteneği öğretmek için bir pet buluyoruz.
Örnek olarak
"Böyle Değil" "Fedai" "Gizlen!"
Bu petin şeklinin bile önemi yok çünkü kaybolacak
İlk petimize buradaki "Fedai" Yeteneğini öğretiyoruz.
Ve Petimiz
"Sürekli Damlama" "Fedai" "Kefeni Yırtmak" haline geliyor.
Verdiği Statlar ise sanki peti o levelde marketten almış gibi artıyor.
Size sadece kasması kalıyor.

Peki, iyi bir Takım savaşı peti nasıl olur.

Bunun içinde aynı şeyi yapıyoruz. Fakat fark Yeteneklerde
Takım savaşı için İyi Yetenekler nelerdir.

1. Yetenekler "Siyah Buz","Sürat Yüzgeci","Kafa Atar","Sürekli Çamursu Damlama","Sürekli Damlama"
2. Yetenekler "Özen Gösterme"
3. Yetenekler "Çığ","Alerjik Reaksiyon","İki Birden İyidir","Kefeni Yırtmak","Hakuna Matata"

Buradaki farkın sadece 2. Yetenek olduğunu görmüşsünüzdür.
Yani bize ilk pet olarak
"Sürekli Damlama" "Sopayı Kap" "Kefeni Yırtmak" gibi 2. Skili gereksiz olan pet gerekiyor.
Ve bir tanede "O Kadar da Kötü Değil" "Özen Gösterme" "Gizlen!" 2. yeteneği Özen gösterme olan pet gerekiyor.
Ve bunlar hazırsa 1. Pete "Özen Gösterme" Öğretiyoruz.
Elimize Statları marketten alınmış gibi tazelenmiş yetenekleri de
"Sürekli Damlama" "Özen Gösterme" "Kefeni Yırtmak" olmuş süper bir petimiz oluyor.

VizigoT : Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için tekrardan teşekkür ederiz.Son kez söylemek istediğiniz birşeyler var mı?

Silc00n : Devamlı bir şeyler önerdim bunları konu olarak açmadım ama birileri geliştirip açarsa sevinirim. Bunun bir oyun olduğunu gerçek hayattan önemsiz olduğunu bilerek zevk almak için oynayın. En kötü plan bile plansızlıktan iyidir bu yüzden kendinize bir plan yapın. Röportajı okuduğunuz için teşekkür ediyor iyi oyunlar diliyorum.

Okuduğunuz için bende teşekkür ediyorum. Sormak istediğiniz sorular ve merak ettiğiniz şeyler var ise bu konu altında paylaşabilirsiniz. :)

• tdagasan11, sixbullet, Timur22 and 22 others like this

But I know.You were just like me with someone disappointed in you

- Linkin Park

Kainatta var olan tüm güzellikleri barındıran sevdiğim, günaydın..

Spoiler

#2 hitwomen

hitwomen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 216 posts
  • Locationİstanbul
  • Takim:SarayBahçe JK
  • Oyun Dünyasi:TR5
  • Karakter:hitwomen

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 08:35 ÖÖ

Keyifli bir röportaj olmuş.Emeğinize sağlık.:)
  • VizigoT, Silc00n, Fearlesscome and 3 others like this

<br>
Ruhum kimsesiz bir çocuk <br>
Nasipsizdi sevgiden<br>
Bazen ağlamaklı bazen<br>
Şikayetçi kendinden..

#3 ☆ HeroZiro ☆

☆ HeroZiro ☆

🦥Kakauolelo

• Members
  • PipPipPip
  • 611 posts
  • LocationKütahya
  • Oyun Dünyasi:TR1
  • Karakter:HeroZiro

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 08:39 ÖÖ

Okumaktan çok keyif aldım, çok başarılı bir röportaj olmuş. :)
  • VizigoT and Silc00n like this

#4 Exρєηdαbℓєs

Exρєηdαbℓєs

Advanced Member

• Banned
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • LocationKAYSERİ !
  • Takim:KAYSERİİİİİİ
  • Oyun Dünyasi:TR2
  • Karakter:Doughter

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 08:47 ÖÖ

Murat abi hakkında bilmediğim çok şey varmış aynı takımda olmamıza rağmen :D sıfırdan tanıdım seni abi :D murat abi ( Vizigot ) ada Teşekkürler Bizede gelir belki röportaj :D 

• Timur22, VizigoT and Silc00n like this

Sanmasınlar Oyunu Bırakdık , Sanmasınlar Çökdük Biz Hep Kazandık Renanscence <3  ! 

forza_logo.png   Kendinize Fazla Güvenmeyin , Kral Bile Allah ' a Emanet !

Sanmasınlar Ezik , Sanmasınlar Başarısız Bizim Başarımız Bizde Saklı Forever <3 ! 

#5 CrawIing

CrawIing

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Karakter:CrawIing

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 08:53 ÖÖ

Röportaj çok güzel olmuş , Ben oyuna yeni başladım bırakmıştım Murat abiye mesaj atmıştım yalandın mı felan 1B diye fotorafın felan görmedim o yüzden kusura bakma abi özür dilerim :)

#6 SebastiyaNn

SebastiyaNn

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • LocationMersin
  • Takim:Forever
  • Karakter:SebastiyaNn

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 09:11 ÖÖ

COK BAŞARILI OLMUŞ ELİNİZE SAĞLIK :D

#7 KIVIRCIK

KIVIRCIK

Advanced Member

• Banned
  • PipPipPip
  • 246 posts
  • Takim:GizliMabet
  • Karakter:hasan5ȝ

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 09:57 ÖÖ

Orda petlerle ilgili verilen bilgiler önemli bilmeyenler için, güzel olmuş röportajınız. :) 

• VizigoT, Kaan2005, Silc00n and 1 other like this

OAzONQ.png

#8 Yasin CCK

Yasin CCK

#adacck

• Members
  • PipPipPip
  • 728 posts
  • Oyun Dünyasi:TR7
  • Karakter:YasinCCK

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 11:30 ÖÖ

Keyifli röportaj, emeğinize sağlık ;)

yiiOtv.png

#9 florida

florida

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 340 posts
  • LocationOsmanlı
  • Takim:Hükümran Senfoni
  • Karakter:***

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 02:24 ÖS

güzel olmuş tebrikler :)

#  Allah'a İnanmak Ayrıcalıktır.  #

Aşkı En Temizinden Yaşıyalım Dememi Yanlış Anladın.

O Günden Sonra Hiç Üstünü Giymedin... (flower) 

Bu Hayatta Çok Düşeceksin...

TÜRKÜN KANI YENİDEN DİRİLECEK,OSMANLI'NIN TORUNLARI !!

#10 KaLipso

KaLipso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1.447 posts

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 04:57 ÖS

Güzel röportaj (y) 

• VizigoT, Silc00n, Dadaylı and 1 other like this

#11 Nakruf

Nakruf

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • Takim:Fight Clup
  • Oyun Dünyasi:TR7
  • Karakter:nakruf

Yayınlanma tarihi 04 Haziran 2016 - 08:15 ÖS

Keyifli bir röportaj   :) 

#12 KingTR

KingTR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts
  • Oyun Dünyasi:TR4
  • Karakter:KingTR

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2016 - 08:38 ÖÖ

Güzel röportaj olmuş,elinize emeğinize sağlık.

• VizigoT, Silc00n and HappyHoliday like this

Hayatını oyunlarla harcamışsın diyorlar,neyse ki iki canım daha var <3

jVz3mJ.gif

#13 Tr5byqral

Tr5byqral

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts
  • Takim:SarayBahçe Jk
  • Karakter:byqral21

Yayınlanma tarihi 05 Haziran 2016 - 04:29 ÖS

Güzel röportaj olmuş,ellerinize sağlık :)
  • VizigoT, hero2934, Silc00n and 1 other like this
1gay2A.png

#14 Guest_soldredeath_*

Guest_soldredeath_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 07 Haziran 2016 - 07:04 ÖÖ

murat abi sen tr 6 da kaç sene dir oynuyon ben tr6 daki soldredeath takımımız ghotempire ye gelmiştin geçen hafta

#15 HappyHoliday

HappyHoliday

Advanced Member

• Banned
  • PipPipPip
  • 38 posts

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2016 - 04:55 ÖS

Ben ViZiGoT'u (Murat abiyi) örnek alıyorum :D

#16 ImComplete

ImComplete

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1.452 posts
  • Oyun Dünyasi:TR3

Yayınlanma tarihi 08 Haziran 2016 - 07:25 ÖS

Ben ViZiGoT'u (Murat abiyi) örnek alıyorum :D

O zaman TeBRiKLeR 

Güzel bir röportaj çalışması olmuş, emeğinize sağlık.  (bomb) 

• VizigoT, RockAngel90, hero2934 and 6 others like this

#17 Guest_Alper790_*

Guest_Alper790_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 10 Haziran 2016 - 08:08 ÖÖ

Gerçekten cok güzel olmus ellerinize saglık

#18 GENERAL

GENERAL

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • LocationTRABZON

Yayınlanma tarihi 10 Haziran 2016 - 06:38 ÖS

Güzel röportaj olmuş.  (y)

• Silc00n likes this

#19 Efsane

Efsane

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 256 posts
  • LocationKepler-186F
  • Oyun Dünyasi:TR6
  • Karakter:EfsaneKahraman

Yayınlanma tarihi 16 Haziran 2016 - 03:11 ÖS

Gerçekten bu röportaj içerisinde almamız gereken bir çok öneri var elinize sağlık , emeğinize sağlık ...

• Silc00n likes this

9Y3aPk.gif

#20 GöÇeBe

GöÇeBe

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts
  • Takim:Forever
  • Oyun Dünyasi:TR6
  • Karakter:GöÇeBe

Yayınlanma tarihi 16 Haziran 2016 - 05:40 ÖS

İdeallerim arkadaş ile uyuşmasa da birçok bilgi edindim. VizigoT Ve Silc00n'a çok teşekkürler keyifli oyunlar.

• Silc00n likes this

Yanıt ekle

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye