Jump to content


Announcement: Forum Kuralları


Posted by cullina


cullina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 posts
  • Oyun Dünyasi:TR1
Forum Kuralları ve Kullanım Koşulları

Hero Zero Türkiye forumuna hoşgeldiniz!

Hero Zero ile ilgili bütün konulara tamamen konsantre olmak ve daha rahat bir atmosfer yaratabilmek için her kullanıcının uyması gereken kuralların olması önemlidir.

Eğer kullanıcı kurallara uymazsa hesabı geçici ya da kalıcı olarak engellenebilir.

Bu "Kullanım Koşulları" bütün forum için geçerlidir. Bazı alt forumlar için özel koşullar ve kurallar olabilir, bu durumda o kuralların takip edilmesi zorunludur.

Türkçe yazılmayan herhangi bir post ya da konu olursa forumdan anında kaldırılacaktır.

Konu ve Post İçeriği

1. Genel Yönetim Kuralları

Forumda oyuncular arasında daha uyumlu bir iletişim olması için uyulması gereken en basit kural sağduyudur. Bu demek oluyorki:

1. Her kullanıcı bir insandır.
2. Nasıl siz, size ve düşüncelerinize saygı duyulmasını istiyorsanız, sizde diğer kullanıcılara ve onların düşüncelerine saygı duymalısınız.
3. Forumu kullanan reşit olmayan kullanıcılar da vardır.
4. Kişisel fikir ayrılıkları forumda kişisel olduğu için tartışılmamalıdır. Bunun için kişisel mesajlaşma özelliği ("PM") bulunmaktadır.
5. Foruma yazı yazarken yanlış anlaşılmaların yaşanmaması için imla kurallarına bağlı kalınmalı, ve herşey açık olarak yazılmalıdır.
6. Telif hakkı ve son kullanıcı lisans anlaşması (EULA) burada da geçerlidir.
7. Herkes yaptıklarından sorumludur ve yaptıklarının sonuçlarına katlanmak durumundadır.

2. Yapıcı eleştride bulunmak ve içeriğin kalitesine dikkat etmek

Bizler oyunla ilgili yapıcı eleştrilere sonuna kadar açığız. İhtiyac duyulduğu zaman örnekler vermeli ve açıklayıcı olmalısınız. Bizler "Kullanım Koşulları"'na bağlı kalınmadığı zaman yapılan yorumları, postları ya da tartışmaları kaldırma hakkımız bulunmaktadır. Eğer kullanıcılar aşağıdaki içeriklerden birini kullandığında forumdan atılacak ya da uyarılacaktır:

1. Hakaretler, kişisel saldırılar, müstehcen içerikler, küfür ya da küfür kısaltmaları.
2. Kanunlara uygun olmayan, ayrımcı, etnik kimlik, dini, aşağılayıcı içerikler.
3. Oyun içi ya da dışı hileler ("istismar", "dolandırıcılık" ve "sahtekarlık", içeren websiteleri ve dosyalar ya da virus gönderimi)
4. 3. kişilerin ve kurumların reklamlarına, politik ya da diğer görüşlere tolerans gösterilmeyecektir.
5. Diğer oyuncuların eylemlerini ekran görüntüleri ya da isimleri ile paylaşmak.
6. Kendini Playata ya da European Games group üyesi olarak tanıtmak ve kişilerin isimlerini kullanmak.
7. Bir oyuncunun kişisel bilgilerini yayınlamak (adres, telefon numarası, email adresi, ya da diğer bilgiler), ki bu bilgiler size ait olsa bile.
8. Telif hakkı olan materiyal (resim, yazı, vb.) kopyalayıp yayınlamak.
9. Oyuncular ve Hero Zero Destek ekibi arasındaki yazışmalar gizli olup bu yazışmalar kişisel bilgiler içerebilmektedir. Bu bilgilerin bir kısmını ya da tamamını yayınlamak yasaktır.
10. "Spam" post yazmak, kendi postunu yazmadan sadece diğer içerikleri taşımak, "ilk post!" ya da "çaktım" gibi konu ile alakası olmayan kelimeler kullanmak.
11. Oyunla ya da oyunu oynayanlar ile ilgili terbiyesiz ifadeler kullanmak.
12. Forumun bakımı ve yönetimi ile ilgili tartışmalar. Eğer bir yorumunuz ya da şikayetiniz varsa bunu özel mesaj ile ya da destek ekibine yazarak bildirebilirsiniz.
13. Uzun imzalar ya da kurallara uymayan imzalar paylaşmak yasaktır.
14. Alt yapısı olmayan genel ya da tartışmalı ifadeler.
15. Oyunculara oyunu boykot etmelerini, oyunu bırakmalarını belirten postlar.
16. Destek ekibinin, topluluk yöneticisinin ya da moderatörlerin kararları ile ilgili şikayetler.
17. Kullanıcılar özel mesaj özelliğini kullanmakta ya da destek ekibini herhangi bir kural ihlali ya da anlaşılmazlık olduğunda bilgilendirmekte özgürdür.
18. Postlar forumun huzurunu tehlikeye atmamalı ya da kuralları ihlal etmemelidir.
19. Aynı içerikli yeni konu açımına tolerans gösterilmeyecektir. Aynı başlık ile açılmış olan bir konu takımımız tarafından kaldırılacaktır. Tabiki, forumda aynı tema ile açılmış konular olabilir. Bu kural forum kirliliğini önlemek için vardır. Kullanıcılar özel mesajlaşma özelliğini kullanmakta ya da destek ekibini herhangi bir kural ihlali ya da anlaşılmazlık olduğunda bilgilendirmekte özgürdür.
20. Forumda paylaşılmasına izin verilen linkler sadece Hero Zero ile ilgili olmalıdır. (faan sayfası, makaleler...etc.) Bu sayfalar kuralları ihlal etmemelidir (örn. diğer oyunculara oyunu boykot etmelerini söylemek ya da hile paylaşımı...). Bu durumdaki tek istisna: oyun ile ilgili konuşmalar ve karşılaştırmalara izin verilmektedir. Bunun için, eğer başka bir yerden link paylaştıysanız, içerisinde Hero Zero içeriği olmak zorundadır.
21. İçerikler ve postlar kanunlar ve haklar ile ilgilidir (toplum kuralları, inançlar, basit kurallar, vb.). Kullanıcılar bu içerik ve postlardan rahatsız olduklarında ilgili yerlere rapor edebilirler.

3. Uygun Forumu Kullanma

Lütfen forumda uygun yere konu açmaya ve post atmaya özen gösteriniz. Bu diğer kullanıcıları aradıklarını bulmalarına, konuları takiplerine ve sizlere daha kolay ulaşabilmelerine yardımcı olacaktır.

4. Post Kasımı ve Alıntılama

Aynı postu birden fazla forumda kullanmanız uygun değildir, çünkü bu konuşmayı böler ve bizlerinde bilgi toplamamızı zorlaştırır. Aynı konular birleştirilebilir, kilitlenebilir, diğer konularla beraber sabitlenebilir ya da içeriğine göre kaldırılabilir. Post atmadan önce konunun varlığı ile ilgili araştırma yapınız.

5. Arama özelliğini kullanmak

Birçok durumda forumdaki arama özelliğini kullanmak sizin sorularınıza cevap vermektedir. Kendinizi arama özelliğini kullanmaya alıştırmalısınız. "Sorular ve Sorunlar" bölümüne göz atarsanız birçok sorunuz ile ilgili yeterli bilgi toplayabilirsiniz.

6. Teknik Kısıtlamalar

Forumun bazı bölümlerinde ( örn. imzalar ve resimler) bizler forumun daha kullanıcı dostu olması için bazı teknik kısıtlamalar getirdik. Forumun standart kurulum yazılımının yanı sıra. bizler bu kısıtlamaları yapma gereği duyduk:

1. İmza resimlerinin boyutu 350 x 100 pikselden daha büyük olamaz. Bu kurala uymayan bütün resimler anında kaldırılacaktır.

Eğer bütün forum kullanıcıları bu az, açık ve kolay olan kurallara uyarsa, forumdaki eylemlerine müdahelede bulunulması ya da yaptırım uygulanması için herhangi bir sebep bulunmamaktadır.

Eğer hala aklınıza takılan sorular varsa ya da başka bir sorununuz varsa, lütfen bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

Hero Zero Takımınız