Jump to content

Photo

1 Takımdaki 5 Kupanın 10'a Çıkartılması

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa
  • Oyun Dünyasi:TR1

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2023 - 12:49 ÖS

Merhaba  (wave)

Yukarıdaki başlıktan anlayacağınız üzere takımlardaki 5 kupanın az geldiğini düşünüyorum. Bu kupaları 10'a çıkartmak gerekiyor. Peki bu kupaları çıkartmanın ne gibi yararları olacak hemen anlatıyorum;

1) Daha hızlı gelişicez.

2) Takımlar arası atraksiyon gelecek. (Kupa savaşları gelecek.)

3) Takım savaşlarındaki statlar düşüp öyle çok abartıcı statlar meydana gelmeyecek.

4) Ölü sv ler takımlardaki kupaları 10'a tamamlayabilmek için ölü sv lere hayat gelebilir.

5) 10 eğitim kupalı bir takımın günlük harcayacağı motivasyon birimleri (eğer +4 varsa) 64'e çıkacak. (Kupa eksiltme puanı da 8'e düşürülecek.)

6) 10 eğitim kupalı bir takımın günlük harcayacağı motivasyon birimleri (eğer +7 varsa) 67'e çıkacak. (Kupa eksiltme puanı da 8'e düşürülecek.)

710 enerji kupalı bir takımın günlük harcayacağı enerjiler  300'e çıkacak. (Kupa eksitme puanları da 8'e düşürülecek.)

8) 10 cesaret kupalı bir takımın günlük harcayacağı düello enerjisi 300'e çıkacak. (Sığınakta Özel Dövüş kulübü varsa düello enerjisi artacak tabii ki.) (Kupa eksiltme puanları da 8'e çıkarılacak.)

9) 10 tane düello lig kupalı bir takımda ise toplam kazanılan şöhret %250 artacak. (Kupa eksitme puanı da 8'e düşürülecek.)

10) 2x ve 3x haftalarda ise bu sayılar katlanacaktır.

Böyle bir şey gelirse gerçekten ama gerçekten harika olur.  :)

Herkese İyi Oyunlar ve İyi Forumlar.  (wave)

• X326, Brock, Beyin and 1 other like this

#2 Brock

Brock

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 90 posts
  • Takim:FullTilt
  • Oyun Dünyasi:TR12
  • Karakter:Brock

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2023 - 01:10 ÖS

Bence çok abartı olur. Oyuna maalesef sadece günlüklerimizi harcamak için bile çok fazla vakit gidiyor.

Ek olarak rakip takımlardaki güçlü hesapların yan takımlara geçip -kupa eksiltmesi olmadan halleriyle- 10 kupalı takıma saldırması kupa düzenini altüst eder. Yasaklı programlarla savunma atılıp savunmanın atıldığı takımın silinip tekrar başka bir takımla savunma atılma olayları da olduğu için böyle bir eklentinin oyunun düzenini daha çok bozacağını düşünüyorum.

• Emir22, Murat_4510 and KorkusuzCaylak like this

#3 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa

Yayınlanma tarihi 22 Ekim 2023 - 01:37 ÖS

Bence çok abartı olur. Oyuna maalesef sadece günlüklerimizi harcamak için bile çok fazla vakit gidiyor.

Piller ve antrenman hissi ne güne duruyor.  :)

Ek olarak rakip takımlardaki güçlü hesapların yan takımlara geçip -kupa eksiltmesi olmadan halleriyle- 10 kupalı takıma saldırması kupa düzenini altüst eder. Yasaklı programlarla savunma atılıp savunmanın atıldığı takımın silinip tekrar başka bir takımla savunma atılma olayları da olduğu için böyle bir eklentinin oyunun düzenini daha çok bozacağını düşünüyorum.

Bu konuda haklısın bunları da bu önerinin zararları olarak düşünebiliriz.  :)

• Brock and Emir22 like this

#4 Emir22

Emir22

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 posts
  • Takim:TİTANS
  • Karakter:Emir24

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2023 - 11:47 ÖÖ

Bu oyunun dengesini aşırı bozar. Onun yerine yeni kupalar gelebilir. Oyunda her takım aynı kupa dizilimi yapıyor 5 tane eğitim kupası. Eğitim kupası kadar güzel bir kupa daha gelirse oyuna daha hoş olur hemde takımlar arasındaki rekabet yine başlayabilir ve oyunun dengesi bozulmamış olur diye düşünüyorum.  Aynı zamanda takım savaşları için yeni pet özellikleri gelebilir. Yıllardan beri sadece özen gösterme var. Tabii bu çok ayrı bir konu. Kupa konusuna gelirsek, dediğim gibi sana katılmıyorum.  :biggrin:

• Brock and Murat_4510 like this

hero-zero.gif

#5 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa

Yayınlanma tarihi 26 Ekim 2023 - 01:19 ÖS

Bu oyunun dengesini aşırı bozar. Onun yerine yeni kupalar gelebilir. Oyunda her takım aynı kupa dizilimi yapıyor 5 tane eğitim kupası. Eğitim kupası kadar güzel bir kupa daha gelirse oyuna daha hoş olur hemde takımlar arasındaki rekabet yine başlayabilir ve oyunun dengesi bozulmamış olur diye düşünüyorum.  Aynı zamanda takım savaşları için yeni pet özellikleri gelebilir. Yıllardan beri sadece özen gösterme var. Tabii bu çok ayrı bir konu. Kupa konusuna gelirsek, dediğim gibi sana katılmıyorum.  :biggrin:

Yeni kupalara örnek verebilir misin?
  • Emir22 likes this

#6 Emir22

Emir22

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 posts

Yayınlanma tarihi 29 Ekim 2023 - 06:39 ÖÖ

Yeni kupalara örnek verebilir misin?

Eğitim kupasının yerini tutabilecek bir kupa olması zor. Şuan bir şey yazsam bile saçma olur çünkü o yanıtı yazarken aklımda bir kupa örneği yoktu olsa zaten yazardım. Sadece kupaların 10 a çıkmasından daha iyi olduğunu düşündüğüm için yazdım. Şimdi kupaların 10 a çıkmasının sana dezavantajlarını anlatayım. İlk olarak güçlü takımlar 10 kupaya çıkacak fakat savaş esnasında statları o kadar çok düşecek ki sunucudaki ortalama güçte bir oyuncu sıfır takım açıp o takımı yenebilecek ve bu yüzden saçma sapan takım savaşları oluşacak. İkinci olarak günlük o kadar çok mb yi bitirmek aşırı zor. Hadi bu o kadar önemli bir mesele değil ama ilk dediğim oyundan bezdirir herkesi. Son olarakta her sunucu tek takıma düşecek. Çünkü bütün güçlü oyuncular en iyi şekilde kupalardan yararlanmak isteyecek. Tabii bu oyuncuların arasında kavga veya tartışma çıkarsa istediği zaman takımdan çıkıp o takımdaki kupaları bozabilecek. Ha kupa eksiltme puanlarını düşürsünler diyebilirsin. Düşürseler bile hala çok dezavantajı var. Bunların hepsini bir düşündükten sonra hala mantıklı olduğunu düşünüyorsan sen bilirsin. Bana göre zaten birkaç oyuncu var onların da huzuru bozulur diye düşünüyorum.

• Brock and Murat_4510 like this

hero-zero.gif

#7 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa

Yayınlanma tarihi 29 Ekim 2023 - 06:59 ÖÖ

Eğitim kupasının yerini tutabilecek bir kupa olması zor. Şuan bir şey yazsam bile saçma olur çünkü o yanıtı yazarken aklımda bir kupa örneği yoktu olsa zaten yazardım. Sadece kupaların 10 a çıkmasından daha iyi olduğunu düşündüğüm için yazdım. Şimdi kupaların 10 a çıkmasının sana dezavantajlarını anlatayım. İlk olarak güçlü takımlar 10 kupaya çıkacak fakat savaş esnasında statları o kadar çok düşecek ki sunucudaki ortalama güçte bir oyuncu sıfır takım açıp o takımı yenebilecek ve bu yüzden saçma sapan takım savaşları oluşacak. İkinci olarak günlük o kadar çok mb yi bitirmek aşırı zor. Hadi bu o kadar önemli bir mesele değil ama ilk dediğim oyundan bezdirir herkesi. Son olarakta her sunucu tek takıma düşecek. Çünkü bütün güçlü oyuncular en iyi şekilde kupalardan yararlanmak isteyecek. Tabii bu oyuncuların arasında kavga veya tartışma çıkarsa istediği zaman takımdan çıkıp o takımdaki kupaları bozabilecek. Ha kupa eksiltme puanlarını düşürsünler diyebilirsin. Düşürseler bile hala çok dezavantajı var. Bunların hepsini bir düşündükten sonra hala mantıklı olduğunu düşünüyorsan sen bilirsin. Bana göre zaten birkaç oyuncu var onların da huzuru bozulur diye düşünüyorum.

Anladım ama ben kupaların kupa eksiltme puanı % delerini değiştirmiştim zaten bu öneride öbürkü türlü eğer değiştirmesem kupa eksiltme puanı %100 ü geçip statlar 0 0 0 0 olacaktı ve mesela 10 eğitim kupalı bir takımda kupa eksiltme puanı %80 olacak ve normalde 5 eğitimli bir kupada bu oran %75 hadi özen gösterme ile beraber takılı olsun o zaman %80 den %65 e düşüyor kupa eksiltme puanı sadece 10 eğitimdeki 1 takımda 5 eğitimdeki 1 takıma göre takım savaşlarındaki statlar %5 daha azalacak. Bu da otomatikman başka bir yüksek statlı oyuncunun yeni takım açıp kupa düzenini bozmasını engelliyor yani, diyelim ki engellemese bile bir oyuncu bunu tek başına yapsa bile karpuzlar ne güne duruyor. :)

Piller ve antrenman hissi ne güne duruyor.  :)

Oyunda o kadar enerji ve eğitimin olmasından dolayı herkesin oyunu bırakacağını düşünmüyorum açıkçası. Çünkü oyun bu konuda herkese kolaylık sağlamış.
  • Emir22 likes this

#8 Emir22

Emir22

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 posts

Yayınlanma tarihi 30 Ekim 2023 - 06:31 ÖÖ

Anladım ama ben kupaların kupa eksiltme puanı % delerini değiştirmiştim zaten bu öneride öbürkü türlü eğer değiştirmesem kupa eksiltme puanı %100 ü geçip statlar 0 0 0 0 olacaktı ve mesela 10 eğitim kupalı bir takımda kupa eksiltme puanı %80 olacak ve normalde 5 eğitimli bir kupada bu oran %75 hadi özen gösterme ile beraber takılı olsun o zaman %80 den %65 e düşüyor kupa eksiltme puanı sadece 10 eğitimdeki 1 takımda 5 eğitimdeki 1 takıma göre takım savaşlarındaki statlar %5 daha azalacak. Bu da otomatikman başka bir yüksek statlı oyuncunun yeni takım açıp kupa düzenini bozmasını engelliyor yani, diyelim ki engellemese bile bir oyuncu bunu tek başına yapsa bile karpuzlar ne güne duruyor. :)

Oyunda o kadar enerji ve eğitimin olmasından dolayı herkesin oyunu bırakacağını düşünmüyorum açıkçası. Çünkü oyun bu konuda herkese kolaylık sağlamış.

Fikrine saygım sonsuz arkadaşım. Antrenman hissini almak her gün kolay olmaz hadi 2 hafta 99 donutluk al ayda 188 donut yapar. Dengesizlik oluşur ve oyunu para yatırmadan oynayan insanlar için durum zorlaşır. Bu konu hakkındaki son yorumum bu.

(angel)

• Murat_4510 likes this

hero-zero.gif

#9 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa

Yayınlanma tarihi 30 Ekim 2023 - 07:13 ÖÖ

Fikrine saygım sonsuz arkadaşım. Antrenman hissini almak her gün kolay olmaz hadi 2 hafta 99 donutluk al ayda 188 donut yapar. Dengesizlik oluşur ve oyunu para yatırmadan oynayan insanlar için durum zorlaşır. Bu konu hakkındaki son yorumum bu.

(angel)

Benimde fikrine saygım sonsuz arkadaşım. :)
  • Emir22 likes this

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye