Jump to content

Photo

Eski Takım Savaşları

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa
  • Oyun Dünyasi:TR1

Yayınlanma tarihi 03 Nisan 2024 - 08:23 ÖÖ

(idea)

Bu öneri de ben takım dövüş geçmişi yerinin sonuna kadar genişletilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tüm sunuculardaki takımların ilk kurulduğu tarihten bu yana keşke takım dövüş geçmişinde şuana kadar yapılmış takım dövüş geçmişini izleyebilseydik.

Örneğin: Tr1 Nightmare Takımı 27.11.2012 tarihinde kuruldu.

Tr1 Nightmare takımında 27.11.2012 tarihinden itibaren olan tüm takım savaşları takım dövüş geçmişinde görünürse çok iyi olur.

Hatta o kadar çok takım savaşı olucak ki, bunu önlemek için takım dövüş geçmişine ''Arama Filtresi'' konulabilir.

Bu önerinin oyuna gelmesi durumunda oluşabilecek avantajlar şu şekildedir:

1) Oyuna yeni başlayan oyuncular, Sunucudaki eski oyuncuları görüp, oyunu hala oynayan eski oyuncuların yardımıyla oyunu bırakmış oyuncuları tanıma fırsatı elde edebilir.

2) Daha çok takım savaşı izlemek için oyuncular oyunda daha uzun süre aktif kalabilirler ve bu da oyunun aktifliğini arttırabilir.

3) Takım dövüş geçmişinin genişletilmesi durumunda, birçok eski oyuncu, oyunu oynayan oyuncuların yardımıyla yeniden oyuna geri dönebilir (nostalji olsun diye) ve bu da oyunun daha çok oyuncu/müşteri kazanması demek oluyor.

Önerim geliştirilmeye açık, benim şuan aklıma gelenler bunlar, başka bir öneri ile yeniden karşınızda olucam. Sağlıcaklı kalın.

Herkese İyi Oyunlar ve İyi Forumlar.  (wave)

• Yasin99 likes this

#2 Kirigaya Kazuto

Kirigaya Kazuto

Advanced Member

• Moderators
  • 355 posts

Yayınlanma tarihi 03 Nisan 2024 - 09:14 ÖÖ

Merhaba,

o verileri tutmuyor olabilirler. Çok yer kaplar 2012'den beri tutulacak veriler.  Yani ben o takımdayken ismi Gizli Mabetken hatırlıyorum her gün 2'şer savaşa giriyorduk. 2000 Gün boyunca sürmüş olsa bile 2000X2 savaştan= 4000 tane en az savaş kaydı bulmak ve bunları kaydetmek cok zor.

Ama öneri güzel keşke gelse

• X326, Lucifer Morningstar, Murat_4510 and 1 other like this

d

#3 Zerovision

Zerovision

Advanced Member

• Coordinators
  • 155 posts
  • Location🇹🇷
  • Oyun Dünyasi:TR13
  • Karakter:Zerovision

Yayınlanma tarihi 03 Nisan 2024 - 11:44 ÖÖ

Polemik yaratacak postlardan kaçının. Önerinize yapılan yorumlara, cevap olarak "Like This" sekmesine basarak tepkinizi gösterebilirsiniz. Şahsınıza yönelik 2024 yılını baz alırsak çok sayıda kural ihlali ve tartışmaya sebebiyet verdiniz. Özel mesajlaşmadan veyahut ceza puanlarınız ile bunu defalarca size ilettik. Lakin bu şekilde devam etmeniz halinde forumdan uzaklaştırma alacaksınız. Bu post burda şimdilik kalsın. Bu post bu tarz mevzulara parmak basacak kullanıcılarımız içinde burada durabilir. Yorumunuz kaldırılmıştır. Hayırlı Ramazanlar dileriz, mutlu günler. 

Dipnot: Önerinizi ilgili departmana ileteceğiz. 

• X326, Brock, Murat_4510 and 2 others like this

#4 Yasin99

Yasin99

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • Oyun Dünyasi:TR13
  • Karakter:HastasiyizDede

Yayınlanma tarihi 03 Nisan 2024 - 12:51 ÖS

Önerinize iyi veya kötü diyemeceğim. oyuna gerçekten sağlam yenilikler bekliyoruz. sağınak odasına odalar eklenebilir. yeni bir mod eklenebilir.buglar hatalar düzeltilebilir.serverler arası bir yarışma eklenebilir. hayırlısı olsun. hayırlı ramazanlar.

• X326, Kirigaya Kazuto, Murat_4510 and 1 other like this

İstanbul iki yaka, iki kıta
İstanbul yedi tepe, tepe tepe
İstanbul içi beni, dışı seni
Ulan İstanbul sen mi büyük, ben mi büyük?

İstanbul sahibi yok, sahibi çok
İstanbul yarısı aç, yarısı yok
İstanbul trafiği, grafiği

İstanbul hırlısı var, hırsızı var
İstanbul masumu var, suçlusu var
İstanbul kralı var, kuralı var

#5 Prophecy

Prophecy

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
  • Oyun Dünyasi:TR6
  • Karakter:Presage

Yayınlanma tarihi 06 Nisan 2024 - 09:13 ÖS

Çok fazla veri tutulacağından bunun yapılabileceğini sanmıyorum. Belki belli bir ücret karşılığında o veriyi saklamayı kabul edebilirler atıyorum xxxx kasası alınca savaş geçmişlerin o kasada tutulacak gibi ama aksi taktirde asla olmaz eminim. Çünkü animasyondan daha çok verilerle depolanma sağlandığından evet 1 savaş çok az yer kapllıyor gibi durabilir ama bu oyunda binlerce takım olduğunu ve çoğu on yılı aşkın senedir aktif olduğunu düşünücek olursak gereksiz külfet olur yapımcılara. Tabi para her şeyi değiştirir :D 

• Murat_4510 likes this

#6 Murat_4510

Murat_4510

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 501 posts
  • LocationManisa

Yayınlanma tarihi 07 Nisan 2024 - 04:01 ÖÖ

Merhaba,

o verileri tutmuyor olabilirler. Çok yer kaplar 2012'den beri tutulacak veriler.  Yani ben o takımdayken ismi Gizli Mabetken hatırlıyorum her gün 2'şer savaşa giriyorduk. 2000 Gün boyunca sürmüş olsa bile 2000X2 savaştan= 4000 tane en az savaş kaydı bulmak ve bunları kaydetmek cok zor.

Ama öneri güzel keşke gelse

Çok fazla veri tutulacağından bunun yapılabileceğini sanmıyorum. Belki belli bir ücret karşılığında o veriyi saklamayı kabul edebilirler atıyorum xxxx kasası alınca savaş geçmişlerin o kasada tutulacak gibi ama aksi taktirde asla olmaz eminim. Çünkü animasyondan daha çok verilerle depolanma sağlandığından evet 1 savaş çok az yer kapllıyor gibi durabilir ama bu oyunda binlerce takım olduğunu ve çoğu on yılı aşkın senedir aktif olduğunu düşünücek olursak gereksiz külfet olur yapımcılara. Tabi para her şeyi değiştirir :D

En kötü ihtimal, oyunun depolama alanı 100 GB ı aşar.  :D

• Prophecy likes this

#7 Thejkbs

Thejkbs

Member

• Moderators
  • 13 posts

Yayınlanma tarihi 07 Nisan 2024 - 04:58 ÖS

En kötü ihtimal, oyunun depolama alanı 100 GB ı aşar.  :D

Random 10 saatlik bir video yaptığınızda 100GB'ı aşıyor. Yıllardır olan takımların savaşlarını kaydetmek için çok sağlam bir sunucu gerekiyor. O sunucunun sağlanması için de yatırım yapılacağını zannetmiyorum. 

• Murat_4510 and Prophecy like this

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye